0

اجاره انبار در تهران

انبارداری نوین

ژانویه 5, 2019 در 7:43 ق.ظ توسط

انبارداری نوین

انبارداری نوین به طور ویژه به استفاده از تکنولوژی به منظور مدیریت هرچه بهتر محل ذخیره کالاها تأکید دارد . امروزه پیشرفت فناوری ، روند رو به رشد جمعیت و کاهش هزینه های تولید کالای انبوه سبب شده است تا حجم تولیدات شرکت های مختلف به میزان قابل توجهی افزایش یابد و این مازاد تولید تنها مربوط به یک زمینه نباشد و تمامی محصولات را در برگیرد . اگر بخواهیم مثال ساده را  به این منظور ذکر کنیم می‌توانیم به صندلی اشاره کنیم . در سال های نه چندان دور تنها گزینه پیش روی شما برای خرید یک صندلی تنها چند نوع بیشتر نبود . این صندلی ها ساده بودند و قابلیت دیگری را به همراه نداشتند ، ولی در حال حاضر به لطف وجود فناوری تنوع زیادی را در این زمینه می توانیم مشاهده کنیم ؛ صندلی های چرخان ، طبی و ارگونومی مواردی از این دست هستند .

تولید کننده ای را در نظر بگیرید در گذشته فقط یک نوع از صندلی را تولید می کرد ولی در حال حاضر با توجه به مطالب ذکر شده ده ها نوع از آن ها را تولید می کند در نتیجه نیاز خواهد داشت تا تولیداتش را به گونه‌ای از یکدیگر تفکیک کرده ، نگهداری کند تا در موعد مقرر به مشتری تحویل داده یا به بازار عرضه کند . اگر وی بخواهد از شیوه های سنتی انبارداری به این منظور استفاده کند با مشکلاتی روبرو خواهد شد ، چرا که آن ها تنها جوابگوی تعداد کمی از کالاها هستند ، ولی به لطف سیستم های انبارداری نوین او قادر است تا بتوانند حجم زیاد کالا ها را نیز مدیریت کند . سیستم های نوین انبارداری به این منظور تولید شده اند تا بتوانند نیازهای عصر حاضر این حرفه را مرتفع نموده و گامی در جهت رشد هر چه بیشتر گروه های فعال در این زمینه بردارند ؛ چرا که که انبار ها یکی از موارد مهم در زنجیره تأمین کالا ها هستند و لزوم به کارگیری روش های جدید در مدیریت آن ها بیش از پیش حس می‌شود .

در حال حاضر از انبارداری جدید به عنوان سیستم های انبارداری نوین یاد می شود ، چرا که آن ها به شکل سنتی اداره نمی شوند و از روش های های نظام مند در مدیریت آن ها بهره می گیرند . شاید به جرات بتوان گفت که اکنون شما مانند گذشته مجبور نخواهید بود تا به صورت حضوری به

اجاره انبار کالاهای خود مراجعه کرده و بعد از مدتی جستجو درانبار اجناس را پیدا کنید و ضمن اتلاف وقت زیاد ، کالای خود را تحویل بگیرید . انبارداری نوین به شما این امکان را می دهد تا تنها با برقراری یک تماس و دادن سریال مربوط به اجناس ، تعداد و آدرس مقصد به انباردار ، آن ها را در محل مورد نظر دریافت کنید . این کد که بر اساس سیستم های نوین انبارداری طراحی شده است و تمامی اطلاعات مربوط به نوع جنس ، شرایط نگهداری ، شیوه حمل و اطلاعات مالک را به همراه مراحل قرارگیری در انبار در خود نگهداری می کند . بنابراین نیروهای انبار با وارد کردن این کد در سیستم تمامی اطلاعات آن را دریافت کرده و تنها مطابق با آن محصولات را بسته بندی و به مشتریان تحویل خواهند داد .

انبارداری نوین هم اکنون به عنوان جزیی از انقلاب فناوری معرفی می شود ، چرا که بسیاری از شرکت ها برای کاهش هزینه ها ، بهینه سازی عملیات و بهبود کارایی در زنجیره تأمین به آن ها روی آورده اند . حتی اهمیت آن ها به قدری بوده است که شرکت های بزرگ دنیا از ربات و پهپادها به این منظور استفاده می کنند . در ادامه برخی از فناوری های برتر را که سیستم انبارداری سنتی را در همه زمینه ها متحول کرده است را معرفی خواهیم نمود .

 

  1. هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد ها : بسیاری از انبارداران و شرکت ها تولیدی به دنبال این هستند تا موجودی خود را مدیریت کنند . در این زمینه اگر بخواهند به شیوه سنتی عمل کنند ، در انباری که سقف آن تا ۱۲ متر ارتفاع دارد با مشکل مواجه خواهند شد . حتی استفاده از نردبان و لیفتراک نیز سرعت کار آن ها را پایین خواهد آورد . با پهباد ها افراد می توانند بدون محدودیت در ارتفاع به راحتی اجناس را مورد بازرسی قرار دهند . شما حتی قادر خواهید بود تا با مجهز نمودن آن ها به دستگاه بارکد خوان از فاصله ای نزدیک به ده متر برچسب های روی بسته بندی هر کالا را خوانده و از جزئیات آن مطلع شوید .
  2. ربات ها : ربات ها ساخته دست بشر هستند ، این ماشین ها خستگی ناپذیر بوده و محدودیت های نیروی انسانی را در کار طولانی مدت ندارند ؛ بنابراین به راحتی می‌توان به منظور حمل ، جابجایی بار و به عنوان جایگزین نیروی انسانی از آن ها استفاده کرد
  3. باتری : شاید این سوال به وجود بیاید که باتری چه ربطی به سیستم انبارداری نوین خواهد داشت ولی باید خاطر نشان کرد که انبارها اکثراً محیط‌ های سربسته ای هستندکه تعدادی ماشین حمل بار پیوسته درون آن ها حرکت می کنند . اگر قرار باشد که این وسایل از سوخت های فسیلی استفاده کنند ، هوای محیط را آلوده خواهندکرد ، بنابراین لزوم استفاده از تجهیزاتی که با جریان الکتریسیته کار می کنند بیش از پیش در آن ها حس می شود . به همین خاطر استفاده از تجهیزات حمل بار که از باتری برای تأمین انرژی خود بهره می گیرند کاملاً مناسب این حرفه خواهد بود .
  4. تکنولوژی پانل کامپوزیت : توسعه هوشمندانه در ساخت انبارها برای بهینه سازی و جلوگیری از اتلاف انرژی مخصوصاً در انبار های نگهداری مواد فاسد شدنی با استفاده از پانل های کامپوزیت ها امکان پذیر شده است . آخرین فناوری پانل می تواند کارایی انرژی انبار را در حدود ۲۰ درصد بهبود بخشد . صرفه جویی در هزینه و هدررفت آن در تجهیزات انبار ها همچون سردخانه ها بسیار مهم خواهد بود .

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید