0

اجاره انبار در تهران

انواع انبارداری

جولای 11, 2020 در 5:52 ق.ظ توسط

انواع انبارداری

انواع انبارداری : وجود تنوع در محصولات مجموعه هایی که دارای خروجی فیزیکی هستند سبب می شود تا رضایت مصرف کنندگان بیشتری که سلیقه های گوناگونی دارند جلب شده و بدین ترتیب عایدی بیشتری نصیب آنان شود .

در همین خصوص می توان گفت که این فرمول برای مجموعه های خدماتی که عملاً محصولی به خریدار یا طرف دیگر قرارداد تحویل نمی دهند نیز کاربردیست ؛ بدین ترتیب که مجموعه های مورد نظر با تعریف سطوح متفاوت کاربری ، طرح های خدماتی گوناگون ، یا سرویس های خاصی که به مشتریان خود ارائه می دهند ، با توجه به سطح نیاز ، نوع سرویس مطلوب ، بودجه و … راهکاری مطابق خواسته های آنان پیش پایشان قرار می دهند .

انواع انبارداری

با توجه به این توضیحات انواع انبارداری به عنوان یکی از همین خدمات ، در ظاهر تنها اجازه یک محل جهت نگهداری از محصولات مختلف می باشد . این در حالیست که تنوع اجاره این مکان بیش از یک حالت بوده و قرار گرفتن آن در اختیار متقاضیان تحت قوانین و تبصره های مختلفی صورت می پذیرد .

در همین رابطه اجاره انبار در تهران و دیگر مناطق دارای مدل های مختلفی می باشد که تحت عنوان انواع انبارداری به آن می پردازیم :

انبار اختصاصی

این نوع انبارداری که تحت انعقاد قراردادی میان مستاجر و انباردار (مجموعه انبارهای پیمان) رسمیت می یابد ، در حقیقت تخصیص یک مکان مشخص به کارفرما بوده و طی این همکاری ، فضای یک چاردیواری با تعداد مشخصی نیرو و خدماتی مشخص در اختیار این فرد قرار می گیرد .

بدیهیست که این اختصاصی شدن ارائه خدمات به افزایش بهای این همکاری منجر می شود ، اما نباید از این مطلب نیز غافل شد که این کار به عنوان مصداقی از برون سپاری ، به تسهیل تخیله ، طبقه بندی ، آمارگیری و فروش محصولات مختلف منجر شده و انجام اموری که به افزایش ارزش افزوده آن می انجامد (مثلاٌ بسته بندی) به عنوان خدمتی روی اجازه انبار در تهران ارائه می شود .

در نهایت لازم به ذکر است که شرکت های بزرگ و متوسط با داشتن چند انبار مجزا کالاهای خود را تقسیم کرده و بدین ترتیب به طبقه بندی بهتر محصولات خود می پردازند .

انبارداری اشتراکی

در یادداشت های پیشین پس از اینکه از اجاره انبار خصوصی سخن می گفتیم ، بلافاصله به سراغ نقطه مقابل آن یعنی انبارهای عمومی می رفتیم . این در حالیست که در این میان حلقه ای به نام انبار اشتراکی وجود دارد که ویژگی هایی را از هریک به عاریه گرفته است .

اجاره انبار اشتراکی همانند اجاره انبار در جنوب تهران به صورت اختصاصی نوعی برون سپاری نگهداری از داریی‌های یک فرد می باشد ، با این تفاوت که یک خدمت تنها به شما ارائه نشده و در دریافت سرویس با چند مجموعه دیگر مشترک هستید .

به عنوان مثال اموری مانند بسته بندی مجدد ، تخلیه و بارگیری یا فرآیند کراس داکینگ (طبقه بندی و توزیع محصولات ورودی در کمتر از یک شبانه روز و ارسال آن ها ) از جمله خدمات انبارداری با چند مشتری می باشد .

ناگفته نماند که یکی از دلایل بکار گیری روش انبارداری اختصاصی توسط مجموعه های بزرگ و متمول در اختیار گرفتن همه نیروی مجموعه مورد نظر می باشد . به همین دلیل وقتی نیروی کار مجموعه ای بین چند کارفرما تقسیم می شود ، عملاً نیروی مورد نیاز مجموعه های بزرگ و ثروتمند از دسترسشان خارج می گردد ، لذا می توان گفت این ویژگی به بهره مندی مجموعه هایی با بودجه متوسط کمک بیشتری می کند .

انبارداری عمومی

همانطور که می توانید حدس بزنید ، در انبارهای عمومی محصولات مجموعه های گوناگون پس از تخلیه و آمارگیری کنار یکدیگر قرار می گیرند . در این نوع انبارداری که مناسب کسب و کارهایی کوچک یا نیاز موقتی به انباشت این محصولات است ، روی خدمات ارزش افزوده خاصی صورت نپذیرفته و عملاً محصولات به همان صورتی که وارد می گردند از انبار خارج می شوند .

سخن آخر

در نهایت می توان نتیجه گرفت که مجموعه هایی با تنوع در نحوه سرویس دهی خود نیاز مشتریان زیادی را برآورده کرده و بدین ترتیب از شانس بیشتری برای برقراری و ایجاد همکاری با مجموعه هایی با خروجی فیزیکی برخوردار می شوند ؛ روشی که انبار پیمان در نوع خدمت رسانی خود بکار بسته و بدین ترتیب در کنار به وجود آوردن امکانات زیرساختی ، با روش های مدیریتی بهتر نیز در پی کسب رضایت مشتریان خود می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید