0

اجاره انبار در تهران

سیستم انبارداری

آگوست 6, 2021 در 12:41 ب.ظ توسط

سیستم انبارداری

سیستم انبارداری : سیستم انبارداری موضوع جدید نیست که بشر با آن روبرو می شود! در زمان های گذشته نیز انسان ها از این سیستم ها برای مدیریت انبار مواد خوراکی خود و حتی نگهداری دام طیور استفاده می کردند . با اینکه روش آن‌ها از یک جمع و تفریق ساده برای این امر بهره می گرفت ، ولی باعث می شد تا این روش ساده بخش اعظمی از زندگی آن ها را نظم و ترتیب ببخشد .

 این سیستم ها از منزل شخصی یک فرد گرفته تا انبار های بزرگ دولت ها در اعصار مختلف وجود داشته و هم اکنون نیز با شیوه های جدیدی اعمال می شوند . این سیستم ها به قدری دارای اهمیت هستند که همیشه مسئولان این بخش ها در طول تاریخ از جایگاه اجتماعی بالاتری نسبت به سایر افراد برخوردار بوده اند ، چرا که در زمان های اضطراری همچون جنگ و زلزله مدیریت منابع در دسترس برای توزیع یکنواخت منابع بین مردم و یا نظامیان اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده وکوچک ترین اشتباه در این زمینه می توانست صدمات جبران ناپذیری را برای یک ملت به بار بیاورد ؛ فلذا همواره در طول تاریخ مورد توجه قرار گرفته اند .

در حال حاضر نیز سیستم های انبارداری وجود دارند ولی شیوه استفاده از آن ها دچار تغییر شده است، چرا که اگر بخواهیم انبار های جدید را با شیوه های سنتی مدیریت کنیم با مشکلاتی نظیر مدیریت حجم زیاد کالاها ، شرایط متفاوت نگهداری مواد مختلف و تعداد زیاد مراجعه کنندگان روبرو خواهیم شد .

سیستم انبارداری

سیستم های کامپیوتری و ورود آن ها به عرصه های مختلف باعث شد تا کارها هر چه سریع‌تر و در مدت زمان کمتری انجام گیرد و افراد بتوانند مجموعه های بزرگ را با حداقل نیروی انسانی مدیریت کنند . سامانه‌ای که تنها با استفاده از یک کامپیوتر و یک برنامه نرم‌افزاری می تواند هزاران داده را در خود ذخیره کند بدون آن که حتی از یک برگ کاغذ به این منظور بهره بگیرد . این شیوه جدید انبارداری خود در محدوده به یک قالب نکرده است و در روند رشد سعی داشتند تا با نرم‌افزارهای حسابداری نیز انطباق پیدا کنند به‌گونه‌ای که در حال حاضر افزونه های آن ها در کنار نرم‌افزارهای چون “همکاران سیستم” ارائه می شود تا افراد بتوانند با خرید یک نرم‌افزار حسابداری به آن ها نیز دسترسی داشته باشند.

سیستم انبارداری در کنار نرم‌افزار حسابداری خدمات زیر را به شما ارائه می دهد

  • یکپارچه کردن اطلاعات ما بین بخش فروش و انبار
  • امکان انبارگردانی در هرلحظه
  • امکان تعیین نوع کالای مورد سفارش
  • امکان صدور برگ خرید و فروش برای کالا و محاسبه قیمت محصول به همراه مالیات در آن واحد
  • امکان ارسال وضعیت کالا در قالب پیامک برای ارسال کننده و گیرنده
  • قیمت‌گذاری روی محصولات انبار مطابق با روش های مختلف حسابداری

سیستم انبارداری ، چینش و شماره‌گذاری کالا ها

در سیستم های سنتی انبارداری افراد تنها این امکان را داشتند که با درج اعداد روی بسته بندی کالاها از موقعیت و تعداد آن ها مطلع شوند . به این منظور مجبور بودند تا برای داشتن اطلاعات درباره موجودی هر کالا به محل قرارگیری آن ها و یا لیست ‌های موجود در دفاتر مراجعه کنند ، این روش علاوه بر اتلاف وقت مشکلاتی را چون مفقود شدن لیست ها به دنبال داشت ، ولی در سیستم های جدید انبارداری این امکان برای افراد فراهم است تا بتوانند در آن واحد به محل قرارگیری کالا ، تاریخ ورود به انبار و ریزترین جزئیات محصولات دسترسی داشته باشند .

در روش های جدید شما می‌توانید از درج بارکد و یا تراشه هایی ردیابی، برای جست‌وجوی هر محصول استفاده کنید ، چرا که چینش و شمارش کالا ها دیگر مانند گذشته به صورت دستی انجام نمی شود ، حمل و جابجایی کالا ها در بیشتر موارد با استفاده از ماشین آلات صورت می گیرد و شمارش کالا ها نیز به روش هایی چون نرم افزار کامپیوتری محدود خواهد شد .

سیستم انبارداری و مدیریت برخط

گسترش خدمات اینترنتی این امکان را برای سیستم های انبارداری فراهم کرده است تا تنها با داشتن رمز عبور و نام کاربری بتوان به وضعیت انبار در ۲۴ ساعت شبانه روز دسترسی داشت ، سفارش‌های مشتریان را در آن واحد مدیریت کرد و زمان‌بندی ورود و خروج کالا ها در اجاره انبار را تعیین نمود .

دیدگاهتان را بنویسید