صفحه اصلی سایت


به خوبی می دانیم که انبارها به عنوان سازه هایی با کاربرد صنعتی – اقتصادی چه تاثیر مهمی در بهبود عملکرد زنجیره تامین داشته و کنترل اصولی و هدفمند آن ها به چه طُرُقی می تواند به افزایش سود و بازدهی یک مجموعه بیانجامد . با این تفاصیل انبار ها با صرف نظر از ساختار داخلی و امکاناتی که دارند – امکاناتی نظیر زیر ساخت و ابزارهای حمل کالا ، سامانه امنیتی و وجود نگهبانانی کار کشته ، وجود سیستم آمارگیری و کنترل ورود و خروج ، متراژ کافی ، سقف بلند و … – باید از نظر محل قراری خود مجموعه نیز حداقل هایی را داشته باشند . به عنوان مثال چنانچه مجموعه ای تولیدی در یک شهرک صنعتی و فضایی دور افتاده از بازار فروش قرار داشته باشد ، با اینکه اجاره انباری در نزدیکی آن می تواند به نظارت دقیق تر مجموعه مادر به محصولات آماده منجر شود ، اما عملاً تفاوتی در نحوه ارسال کالا به نقاط گوناگون ایران و جهان – از نظر نزدیکی به شاهراه های ارتباطی یا پورت های وسایل نقلیه – وجود نداشته و این محصول اگر از همان خط تولید مستقیماً ارسال شود ، حتی هزینه های این مجموعه در اجاره محلی برای نگهداری از محصولات نیز کاهش می یابد . این در حالیست که وجود انباری در تهران سبب می شود تا به تأسی از مجموعه های سرشناسی که با وجود استقرار در شهرستان ها ، شعبه ای نیز در تهران دارند ، مجموعه های مذکور دارای پایگاه ثابتی در پایتخت باشند تا علاوه بر ارسال بلافاصله اجناس در صورت درخواست یک متقاضی در این شهر ، شرایط گسیل آن ها به سایر شهرهای کشور نیز از طریق راه هایی متعدد امکان پذیر باشد . در همین رابطه مجموعه انبار پیمان با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه نگهداری از کالا و اجاره انبار مفتخر است تا با رعایت بالاترین استاندارد های تخلیه ، بارگذاری ، آمارگیری و حراست از محصولات مشتریان ، گامی کوچک در جهت بهبود کنترل موجودی و فروش آنان بردارد . در ادامه لازم به ذکر است که وجود ۵۰ باب انبار مستقل با متراژ های گوناگون در زیر بنایی ۲۰۰۰۰ متر مربعی در جنوب غربی تهران – بزرگراه آیت ا… سعیدی ، شهرک ولیعصر – سبب شده است تا در منطقه ای استراتژیک در اقتصاد پایتخت ، علاوه بر ساکنین جنوبی و غربی تهران ، متقاضیانی از محدوده خارج از شهر ( مانند کارخانجات فعال در جاده قدیم کرج ) و همچنین مرکز شهر یا همان بازار نیز با دسترسی آسان امکان ذخیره محصولاتشان را در این انبار داشته باشند.

در مبحث اجاره انبار در تهران ، علاوه بر اینکه ویژگی های هر حرفه و محصولی که بانیان امر قصد نگهداری از آن را دارند در کیفیت و ویژگی های انبار مورد نظرشان دخیل است ، محل قرارگیری آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . به عنوان مثال در بازار بزرگ تهران که دکّانی با مساحت دو یا سه متر ، میلیون ها تومان ارزش داشته ، ممکن است از همان اندازه کوچک روزی چند خانواده تامین شود و وجود آن در منطقه ای با حداکثر تردد با وجود مشتری فراوان همچون گوهری نزد کسبه می باشد ، وجود یک سوله با سقف بلند ، با راه های ورودی و خروجی متعدد و دسترسی آسان و سایر ویژگی هایی که از انباری ایده آل انتظار داریم بعید به نظر می رسد ! اگر برای این رویداد هزار و یک دلیل وجود داشته باشد ، به همین یکی اکتفاء می کنیم که صاحب امتیاز یا مالک آن ، ثروت خود را در قالب یک ملک پشتیبانی که مستقیماً در امر فروش هم دخیل نیست تضییع نمی کند و بی تردید در راستای سود دهی بیشتر به چند باب مغازه یا مرکز خرید تبدیل می نماید .

به همین خاطر چنانچه کسبه این ناحیه انباری نیز داشته باشند ، یا در پستو و تیمچه هاییست که جز خود بازاراییان توانایی و امکان عبور و تردد از آن را ندارند ( مناسب پذیرایی از مشتری نمی باشند ) و یا در محله های اطراف آن – مانند کوچه های محله مولوی ، خیّام ، وحدت اسلامی ، امیرکبیر ، مصطفی خمینی یا سرچشمه و … – مکانی برای این کار در نظر گرفته می شود که آن ها هم جنبه تأمین محصولات ضروری در صورت اتمامشان در طول روز را بر عهده دارند .

به همین دلیل است که گفته می شود اگر در نواحی مرکزی ، جنوبی و غربی پایتخت نیازمند اجاره انبار هستید ، داشتن نگاه ویژه ای به مجموعه انبارهای پیمان که با قرار گیری در منطقه ۱۸ تهران به هر سه ناحیه مذکور نزدیک است خالی از لطف نمی باشد . در نهایت گفتنیست که اجاره انبار در تهران تنها به کاربری های اقتصادی و فعالیت شهرک های صنعتی اطراف آن محدود نمی شود ؛ چرا که در پاره ای اوقات نگهداری کوتاه مدت از وسایل خانه (مانند نگهداری یک ماهه از آن ها تا اتمام ترمیم و بازسازی منزل) یا به مدتی طولانی تر (به عنوان مثال تا پیش از آماده شدن مقدمات مهاجرت یا فروش آن ها پس از متارکه) نیز کارایی دارد ، مکانی که با ساخته شدن در زیرمجموعه هایی با ابعاد و ویژگی های گوناگون ، نظر هر متقاضی و جوینده ای را جلب می کند

انبارها بدین منظور ساخته ، اجاره یا خریداری می شوند که تجّار ، تولید کنندگان و افراد حقیقی بتوانند بخشی از سرمایه خود را در آن نگه دارند . حال در زمانه ای که تورم شدید سبب شده است تا محصولاتی که تا دهه ها قبل بی ارزش بوده و حراست از آن ها به دلیل عدم دست درازی سارقین و سودجویان معنا نداشت ، اینک گرانبها شده و حفظ آن ها اهمیت پیدا کند ، چه تضمینی وجود دارد که محصولات دپو شده مجموعه ای مورد تعرض و خسارت قرار نگیرد ؟!

 

با توجه به این مطلب ، علاوه بر هر آنچه که درباره انبار ها می دانید و هر آنچه که در مقالات این تارنما خواهید خواند ، امنیت یکی از کلیدی ترین فاکتورهای اجاره انبار می باشد . در همین راستا میزان امنیت چنین اماکنی را در اولویت های مقدم خود در اجاره انبار قرار دهید . بی تردید اینکه بدانید تأمین امنیت کالا و مواد اولیه ذخیره شما در انبار با کمک نیروی انسانی یا سگ های نگهبان انجام می شود باعث دلگرمیست ( نگهبانانی که خود از فیلترهای متعددی عبور کرده و در صحّت و سلامت عملکرد آن ها هیچ شکی نیست ) ، حال اگر سامانه دزدگیر ، دوربین های مدار بسته پر تعداد و نورپردازی اصولی و همه جانبه دیواره های خارجی هر سوله و محیط بیرونی انبار را هم به این عوامل اضافه کنید ، خواهید دید که خیالتان از امنیت سرمایه انباشته خود راحت خواهد بود . در امنیت اجاره انبار پیمان همین بس که علاوه بر جمله موارد فوق ، امکان مشاهده دارایی هایتان در هر ساعت از شبانه روز به کمک اینترنت ، بیمه آتش سوزی و همچنین تعهد مدیریت مجموعه در حفظ سلامت کالاهای موجود سبب می شود تا درصد ناچیز استرسی که از وضعیت فیزیکی کالاها و شرایط نگهداری از آن ها دارید نیز از بین برود .